חשיבות עריכת ימי גיבוש

בשנים האחרונות, יותר חברות מבינות שאם הם רוצים עובדים שיהיו נאמנים להם וחדורי מטרה, עליהן להשקיע לא מעט בכל הקשור לקיום של ימי גיבוש. מלבד ימי הגיבוש, יש כמובן גם השקעה שמתבטאת בדברים אחרים הניתנים לעובדים במהלך השנה. אלו יכולים להיות תמריצים, בונוסים, מתנות ועוד. כאן ננסה להתעכב על כל נושא הגיבוש, שיש בו השקעה מאוד גדולה ועל מנת לקיים אותו מספר פעמים בשנה, נדרש גם תקציב שהינו גבוה.

יתרונות בקיום ימי גיבוש

את ימי הגיבוש מומלץ לקיים מספר פעמים בשנה. לימי גיבוש יש יתרונות גדולים. בזכות ימי הגיבוש, יש ריענון מהשגרה השוחקת של העבודה וכמו כן הוא גם תורם להגדלת ושיפור המוטיבציה אצל העובדים. בנוסף, יש גם הזדמנות מצוינת לחזק את כל הצוות ולקרב בין העובדים ואף לשפר את שיתוף הפעולה.

איך אפשר לבחור סדנאות מתאימות ליום גיבוש?

ראשית, עליכם לזכור שיש מגוון גדול של סדנאות ופעילויות שיכולות להתאים ליום הגיבוש. חשוב מאוד לבחור בפעילות או פעילויות שיתנו ערך מוסף לעובדים. מעבר לכך, חשוב שהפעילויות יהיו מהנות, קלילות ולא כאלה שיש להשקיע בהן מאמץ. לשם כך, עליכם להכיר את העובדים שלכם, לדעת מה יגרום להם להתרגש ולהנות וכמו כן להכיר את הצוות – האם מדובר על עובדים צעירים או עובדים מבוגרים. חשוב לזכור לשלב פעילויות שיתאימו לכל גיל ושכל אחד יוכל למצוא את עצמו בהן. פעילויות כאלה יכולות להיות, סדנאות בישול ואפייה, סדנאות צחוק, טיולים בטבע, חדר בריחה סיורים קולניריים, ביקור במוזיאון או מפעל, משחק פיינטבול, משחק לייזר תאג, ביקור ביקב ועוד. אגב, לפני שאתם סוגרים את הסדנאות והפעילויות ליום הגיבוש, מומלץ לקרוא המלצות וחוות דעת על המפעילים והחברות שאחראים על מתן השירותים הללו. אפשרי ורצוי גם לערוך סקר שוק לגבי המחירים. יכול להיות שתגלו פערים משמעותיים במחירים מספק אחד לאחר. לאחר שביצעתם את הבדיקות הללו, תוכלו להזמין בראש שקט ולהמשיך בתכנון של יום הגיבוש.

האם צריך לחלק מתנות לעובדים ביום הגיבוש?

כפי שהוזכר, יום הגיבוש הוא ההזדמנות שלכם ללכד בצורה הטובה ביותר את כל העובדים. על מנת שהיום הזה יהיה עוד יותר אפקטיבי ובעיקר על מנת שהעובדים יזכרו אותו, מומלץ ורצוי לסיים את החוויה עם מתנה צנועה. זו לא חייבת להיות מתנה יקרה, שתגרור גם הוצאות גבוהות. זה יכול להיות מוצרי פרסום ממותגים עם לוגו החברה. רעיונות למוצרים כאלה יהיו: כובעים, חולצות, דיסק און קי, עטים, מעמדים לשולחן ועוד. תסמכו עלינו שכאשר תחלקו את המתנות הקטנות, אתם תעלו חיוך על פניהם של העובדים.

אם תהיו מעוניינים להגביר עוד יותר את האפקטיביות של המתנות שאתם מחלקים לעובדים שלכם, אז תוכלו לנסות להשקיע קצת יותר מחשבה ולחשוב באמת איזו מתנה קטנה יכולה לשמח משמעותית את העובדים ואיזו מתנה הם ממש ישמחו לקבל. אם תעשו את התהליך הזה כל פעם שיש יום גיבוש, אתם בסופו של דבר תקלעו לשי הצנוע, שיקסים את העובדים.

שורה תחתונה

אל תזלזלו בחשיבותם של ימי גיבוש לעובדים שלכם ובדברים הקטנים שיעשו אותם לעוד יותר מושלמים. ככל שתקדימו עם התכנון ותבצעו אותו בצורה הנכונה, אתם תראו שבפעמים הבאות, יהיה לכם קל יותר לתכנן את יום הגיבוש. יום גיבוש מוצלח רק ייזכר לחיוב אצל כל העובדים ועוד יותר יגרום להם להעריך את מקום העבודה. ברגע שהעובדים שלכם הם עובדים נאמנים ואיכותיים, אתם תראו גם כיצד התפוקות יעלו משמעותית.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן