4 אטרקציות מומלצות בחיפה לשנת 2017

מתכננים ביקור בחיפה ותוהים אילו אטרקציות היא מציעה? אם כן, תשמחו ודאי לגלות שיש לא מעט כאלו אטרקציות שניתן לשלב במהלך החופשה, ואין זה משנה בכמה ימים מדובר.

הנה דוגמא לארבע אטרקציות מומלצות בחיפה לשנה הנוכחית, אטרקציות שיכולות להתאים לכל בני המשפחה, בכל הגילאים:

  1. מוזיאון הכט – המוזיאון המיוחד הזה, שנמצא ממש בתוך אוניברסיטת חיפה הצופה על חיפה כולה, הוא אטרקציה שכדאי לשלב במהלך הביקור בעיר. הוא נפתח לציבור לראשונה בשנת 1984, והוא מציג תערוכות שונות בנושאי אמנות וארכיאולוגיה.אפשר ללמוד בו לא מעט על הארכיאולוגיה של ארץ ישראל, על תעשיות ועל מלאכות קדומות וכמובן גם על אמנות, כמו האמנות היהודית בין המאות ה-19 וה-20 ועוד. המוזיאון נקרא על שם ד”ר ראובן הכט, אשר ביוזמתו הוקם המוזיאון וגם מרכז המחקר והלימוד הממוקם בתוכו ומשמש את הסטודנטים באוניברסיטה ואת הסגל האקדמי שלו.
  2. הגנים הבהאים – מדובר באחת האטרקציות המוכרות ביותר בעיר והיא מושכת אליה המונים. הגנים הבהאים, שפתוחים לציבור הרחב לאורך כל השנה, בנויים מ-19 טרסות וממוקמים על מרגלות הר הכרמל. הם בעלי משמעות דתית והיסטורית רבה מאד עבור הבהאים ועולים אליהם לרגל המונים.בתוך המתחם ממוקם מקדש הבאב המזוהה מאוד עם נופי חיפה, בעל כיפת הזהב המפורסמת. הגנים מציעים תצפיות מרהיבות על העיר כולה, שבילים המקושטים בצדם בצמחייה צבעונית יפהפייה ויש בהם תחושה של קדושה ואווירה מיוחדת מאד. חובה לבוא עם מצלמה וכדאי גם להצטייד בנעליים נוחות.
  3. מוזיאון חיפה לאמנות – מוזיאון זה, שנקרא גם “המוזיאון לאמנות חדשה”, נחשב לאחד המוזיאונים הטובים בארץ. הוא נפתח לראשונה לציבור בשנת 1951 ושכן בבניין העירייה, וכשני עשורים לאחר מכן, בשנת 1978, עבר למשכנו הנוכחי שנמצא ברחוב שבתאי לוי שבשכונת הדר הכרמל.המוזיאון מתמקד באמנות עכשווית, באמנות בינלאומית ובאמנות ישראלית. אפשר למצוא בו תערוכות קבועות ותערוכות מתחלפות, הכוללות יצירות של אמנים יהודיים, של אמנים מוסלמים וגם של אמנים נוצרים, כיאה לעיר בה הוא פועל, המכילה תושבים משלוש הדתות הללו. המוזיאון פתוח לאורך כל השבוע, לרבות שישי ושבת.
  4. המדעטק – מוזיאון המדע והטכנולוגיה הוא אטרקציה שמתאימה לכל המשפחה. המוזיאון משתרע על שטח של 28 דונמים וכולל 20 תערוכות שונות, פעילויות מגוונות לילדים וגם אווירה מסוג אחר. יש בו מוצגים אינטראקטיביים רבים העוסקים בתחומי המדע השונים, ומוצעות בו הפעלות לילדים בטווח גילאים רחב.
    המוזיאון עוסק בנושאים הקשורים למדע ולטכנולוגיה ומציג אותם באופן חווייתי מאד, המותאם לגילאי הילדים. אפשר לגעת במוצגים שבו, להתנסות בהם, לחוש אותם וגם להפעיל אותם.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן