הדרך הטובה ביותר לתכנון יום גיבוש לעובדי החברה

אתה מעוניין לתכנן יום גיבוש עבור העובדים שלך. ברורים לך היתרונות הפוטנציאליים של יום שכזה, לרבות שיפור התחושה האישית של העובדים, הידוק היחסים ביניהם או אפילו האפשרות למלא אותם בלא מעט כוחות באמצעות יציאה מהשגרה. אלא שתכנון יום גיבוש לעובדים אינו דבר של מה בכך, והוא בהחלט מצריך מחשבה ומאמצים. אז איך בדיוק עושים זאת נכון? המאמר הבא מציע מספר דגשים חשובים.

מגוון רחב של אפשרויות

הסוגיה החשובה ביותר שצריך להכניס למשוואת התכנון של יום הגיבוש היא הפעילות הספציפית בה ייקחו חלק העובדים. המציאות מראה כי מגוון האפשרויות, מהבחינה הזו, רחב בכל קנה מידה. אלא שבתחום זה, כמו ברבים אחרים, ניתן למצוא מגמות אשר בהחלט ניתן ליישר איתן קו.

בשנים האחרונות, מרבית ימי הגיבוש לעובדים כוללים בתוכם יציאה אל חיק הטבע, למספר שעות או על חשבון יום עבודה שלם. התוכנית ה”אומנותית” של יום שכזה יכולה לכלול בתוכו סדנאות, משחקים וסימולציות – אלה מעניקים, מעבר להיבט החווייתי, גם יכולות חשובות לעובדים, כמו גם שיפור וייעול היבטים הנוגעים לכישורי העבודה שלהם, או אפילו ליחסים ביניהם.

הטרנד הנוכחי: השכרת יאכטות

אפשרות מומלצת אחרת, שהפכה בשנים האחרונות לטרנד של ממש, מכניסה לתמונה את היאכטה – אותו כלי שיט אשר עצם העלייה עליו מהווה חוויה גדולה. השכרת יאכטהמאפשרת ליהנות ממגוון רחב מאד של אפשרויות: זה מתחיל עם השיט הרגוע, המאפשר להשתחרר במידה לא מבוטלת מהלחצים המאפיינים את שגרת העבודה ביום יום. כמובן שכאשר מוסיפים לתוך התמונה כיבוד טעים ועשיר, או אפילו אטרקציות שונות על גבי היאכטה, מקבלים חוויה מלאה ומהנה עוד יותר.

השכרת יאכטה אף פועלת היטב להעלאת קרנה של החברה העומדת מאחורי יום הגיבוש. היות ויאכטות משויכות למעמד החברת- כלכלי גבוה, ירגישו העובדים כי ההשקעה בהם הייתה מעל ומעבר. הדבר יגדיל את תחושת הגאווה שלהם להשתייך לחברה ויעלה את קרנה בעיניהם. וכאן בדיוק נכנסים לתמונה עשרות רבות של מחקרים, שמצביעים על כך שעובדים מרוצים הם גם יעילים יותר בעבודתם.

אז איך מתחילים?

מעבר לבחירת הפעילות או המקום בו ייערך יום הגיבוש, התכנון צריך לקחת בחשבון מספר סוגיות משלימות. החלטה מרכזית שנדרש להחליט לגביה נוגעת למספר העובדים שאמורים לקחת חלק ביום הגיבוש: הגם שהשאיפה של כל מקום עבודה היא לגבש את כלל העובדים, לא תמיד הדבר אפשרי. ישנן חברות שלא יכולות להפסיק את פעילותן באופן מוחלט, אפילו למספר שעות, בעוד שבאחרות מגבלות תקציביות מקשות על הזמנת כל העובדים. במצבים אלה, ניתן לתכנן מספר ימי גיבוש שונים, בהתאם למחלקות שכוללת החברה, או לחילופין לאפשר הרשמת עובדים על בסיס “כל הקודם זוכה”.

יש לבחור תאריך אשר מתאים למכנה המשותף הרחב ביותר של העובדים, כאשר אין ספק שהבחירה המקובלת היא בתקופות הנחשבות לעמוסות פחות בשגרת העבודה של החברה האמורה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

משחקי דייג
לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן