ימי גיבוש וכיף מיוחדים לילדים

ימי עונת הקיץ עומדים אוטוטו להגיע ואיתם כמובן גם תקופת החופש הגדול, חגיגת הילדים הגדולה. בתקופה זו הורים רבים מחפשים אחר תעסוקה ועניין לילדיהם הקטנים, בגילאי הגן או בכיתות המוקדמות (לרוב א’-ג’)ץ בין היתר ההורים נוטים לחפש קייטנות מומלצות המציעות ימי פעילות, כיף וגיבוש עם הפעלות שונות ומתאימות שניתן לערוך לילדים.

הפעלות אלו מוכרות להורים לא רק במסגרת קייטנות ופעילות קיץ אלא גם במסגרת ימי גיבוש וכיף שנוהגים לארגן לילדים במסגרת הגן והבית ספר. מדובר בהפעלות במסגרתן הילדים נהנים ממגוון משחקים ואטרקציות שונות, אז הם יכולים גם להוכיח את היכולות הפיזיות שלהם וכן יכולות אחרות, כמו כן בעת פעילויות אלו, הם יכולים להתחבר לילדים אחרים מהגן או מהכיתה, לעבוד ביחד ולהתגבש כקבוצה, מה שבוודאי יעזור להם גם בהמשך השנה וגם יעניק להם כלים שונים ליצירת קשרים חברתיים גם בעתיד.

הפעלות מקוריות לימי כיף לילדים

ישנן מגוון פעילויות שניתן לשלב במסגרת ימי גיבוש והפעלות לילדים, ביניהם משחקים שדורשים זריזות, מהירות, אומץ, חשיבה, כוח פיזי וכמובן עבודה קבוצתית. כך למשל בחלק מהפעילויות הילדים יצטרכו לעבור מכשולים שונים כמה שיותר מהר, בפעילות אחרת הם יצטרכו להכניס כדורים אל תוך חורים מבלי לגעת בהם בידיים, לחצות מכשולים מסוימים מבלי לגעת בחומרים שונים, לבנות אמצעים שונים בשביל להשתמש בהם , ללכת ביחד ממקום למקום, בלי ליפול ובשיתוף פעולה מלא.

לפני שמחליטים לשלוח את הילדים לפעילויות וימי גיבוש שכאלה, במסגרת הגן, בית ספר, או פעילות קייצית – חשוב לוודא שמדובר בפעילות שמתאימה לילדים שלנו מבחינת הגיל שלהם, פעילות שמתאימה להם מבחינה פיזית וכן שהמארגנים של הפעילות הם אנשים מקצועיים אשר מתמחים בארגון פעולות שכאלה. צריך לזכור שגם אם מדובר בילדים קטנים, הרי שלא רק ההנאה מהפעילות חשובה אלא מעבר לכך, המסר שהם ילמדו ויפנימו, עצם העובדה שהם ירגישו שמדובר בפעילות אשר מתאימה למה שאנחנו רוצים להעביר להם ושהם ייקחו את זה הלאה איתם.

פעילויות של ימי גיבוש נערכות בדרך כלל במקומות פתוחים, הכוונה לפארקים, גינות ציבוריות, חצרות של גנים או בתי ספר. החברה אשר מארגנת את האירוע מתקינה את המתקנים והיא גם משגיחה שהפעילויות נעשות בצורה בטוחה כך שאף ילד לא ייפגע. במסגרת הפעילויות יחולקו לילדים גם ארוחות שונות וכן במקרים מסוימים יחולקו למנצחים מתנה או שי מיוחדים לילדים מטעם המארגנים, כך בנוסף לזיכרון מהפעילות עצמה תישאר להם עוד מזכרת מהיום העמוס והמעניין שעבר עליהם.

חשוב להדגיש נקודה מרכזית אחרונה – בפעילויות אלו לא פעם משתתפים גם ההורים, הן בתור מלווים ומשקיפים מהצד והן בתור משתתפים פעילים, זאת על מנת לשמור על ילדיהם אך גם בשביל ליטול חלק פעיל, כך הם יחוו עם ילדיהם את החוויות השונות, יעזרו להם, ואולי אף יתנו להם כלים נוספים, מלבד אלה שהילדים מקבלים בפעילויות עצמן.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

משחק המבוך
לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן