גיבוש וועדי עובדים מהי מטרת הפעילות ומדוע הפכה כה מתבקשת בשנים האחרונות ?

ימי גיבוש לוועדי עובדים הפכו בשנים האחרונות למתבקשים ונפוצים, הן בקרב חברות גדולות ומוסדות ציבוריים וממשלתיים והן בקרב עסקים קטנים בהם מספר העובדים מועט, כאשר הסיבה לקיומם וביקושם הרב מקורו ביכולת השינוי אותם הם מאפשרים ומחוללים בקרב צוותי העובדים, לחיוב ולהרמוניה.

שכן, ימי גיבוש וועדי עובדים מהותם ומטרתם העיקרית היא גיבוש של כלל העובדים בחברות והדדיות למטרות מסוימות על ידי : תחרויות, פעילויות אתגריות המחייבות שיתוף פעולה הדדי, שאלונים, עשייה יצירתית וכיוב’.

מתי מומלץ לתכנן ימי גיבוש לעובדים ובאיזו מתכונת מומלץ לערוך אותם ?

את ימי הגיבוש השונים ניתן לערוך באופן חד שנתי או שמא רב שנתי, כאשר ההחלטה היא בידי הוועד ומנהלי העסק אשר בוחרים להקציב לפרויקט הגיבוש תקציב מסוים אותו ניתן לחלק לימי הגיבוש העתידיים.
ימי הגיבוש נערכים על פי הפעילויות המתוכננות וסדר יום מסודר וקפדני (על מנת להפיק מיום זה הנאה מקסימלית ותוצאות אפקטיביות בקרב העובדים וההנהלה).
במרבית המקרים מתקיימים ימי הגיבוש השונים באזורים פתוחים בהם ניתן לערוך פעילויות ספורטיביות, פעילויות אתגריות וכיוב’, כאשר ימי גיבוש אלו מחייבים מזג אוויר נוח ונעים ועל כן מתקיימים בעונות האביב והקיץ, בהן ניתן לערוך פעילויות בחוץ.
ואילו לעומת הפעילויות הללו (אשר מתרחשות בחוץ ומאפשרות פעילויות אתגריות וספורטיביות שונות), ניתן לראות כי כיום נכנסו לתחום ימי הכיף והגיבוש פעילויות שונות ומיוחדות, הכוללות רעיונות חדישים לימי גיבוש מיוחדים לחברות גדולות, והם :
חדרי בריחה – זו היא ללא ספק האטרקציה החדישה ביותר והמתבקשת ביותר בשנים האחרונות, בקרב וועדי העובדים ואף בקרב העובדים אשר בוחרים לצאת ליום גיבוש מהנה ומרתק במתחם סגור, בו מטרתם העיקרית הינה שיתוף פעולה אידאלי למטרת “היחלצות” מחדרי הבריחה.
פעילויות חגים – בהן ניתן דגש רב על החגים הנחגגים, על אטרקציות הקשורות בהם ועל אופנים מקוריים לחגיגתם.
גיבוש בים הפתוח – בימי גיבוש מסוג זה ניתן לערוך הפלגה על יאכטה מיוחדת בה יוגשו מטעמים, יינתנו הסברים על ההפלגה ומטרותיה ואף יתבצעו פעילויות מגבשות כגון : קריוקי, ריקודים וכיוב’.
ימי גיבוש הכוללים לינה ברחבי הארץ, עם בני הזוג של העובדים – חברות רבות בוחרות בקיום ימי גיבוש יוקרתיים ובלתי נשכחים מסוג זה, בהם נערכת הכירות כללית בין העובדים השונים ועם זאת הכירות גם עם בני הזוג שלהם.
מה שיוצר קשרים מיוחדים ואף חזקים בין העובדים (שכן, ההכרות ה”משלימה” עם בני הזוג של העובדים, היא המאפשרת הכירות מעמיקה ואמתית).
ימי גיבוש מסוג זה חייבים להיות מתוכננים בקפידה וערוכים למשעי (בשל כמות האנשים הגדולה), החל מארוחות מסודרות ופעילויות מרתקות ומעניינות, וכלה בהסדרי שינה נוחים ומסודרים במקומות כגון : צימר ביפו, מלונות במרכז, חדרי אירוח מיוחדים בצפון הארץ וכד’.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

קזינו משוגע
לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן