מעגל האתגרים לנוער

יום שיא בנושא העצמה חברתית 

אנחנו מזמינים את התלמידים ליום שמשלב פעילות מרתקת ומאמץ מחשבתי. קבוצת "אתגרים" מספקת עושר של פתרונות חינוכיים שיתאימו למסגרת הבית ספרית, בעלות שמאפשרת מגוון הפעלות אתגריות מותאמות לייעוץ הפדגוגי ומומלצות על ידי משרד החינוך ביום גיבוש אחד.

התלמידים יזכו ליום חוויתי ומגוון שנבנה בהתאם לתכנית הלימודים החדשה לשנת תשע"ו ובמהלכו יחשפו לכח שבעבודת צוות, החשיבות שבשיתוף פעולה וההנאה שבחתירה אל עבר מטרה משותפת.

מטרה משותפת בדרך לנצחון

בתחילת היום התלמידים יתחלקו לשתי קבוצות ויתחרו בסדרה של תחנות ומשימות שמשקפות את הערכים המובילים את תכנית הלימודים ובזכותן כל אחד מהמשתתפים ילמד מהו כבוד לזולת, אחריות אישית, ערבות הדדית ורגישות ומענה לצרכי חבריו לקבוצה.

צוות הדרכה מיומן וסבלני ילווה את התלמידים במסלול שמורכב ממשימות ומכשולים שמצריכים שימוש במחשבה יצירתית, מורל גבוה ובעיקר הקשבה לחברי הכתה האחרים. רק הקבוצה שתצליח לאחד כוחות תגיע לקו הסיום במהירות ובהצלחה.

"חדרי בריחה" ופעילויות אחרות 

במהלך היום הייעודי התלמידים יחשפו לערכים העומדים במרכז תכנית הלימודים השנתית וילמדו להכיר אחד את השני טוב יותר, תוך מגוון פעילויות בהשראת "המירוץ למליון", "אפקט הפחד", משחקי מחשבה, מעגל מתופפים ועוד פעילויות שנבנו במיוחד כדי שיתאימו לצרכים והיכולות של כל אחד מחברי הקבוצה.

בין הפעילויות התלמידים יתנסו בתחרות קבוצתית על גשר חבלים, מבוך שמאתגר את שיווי המשקל של הקבוצות, משחק טנגרם שדורש תכנון אסטרטגי ופעילות "החדר הסודי" – מתחם נעול בשלשלאות ומנעולי ברזל אותו ניתן לפתוח באמצעות פתרון כתב החידה בזמן קצוב . כדי לפתור את הצופן באמצעותו הדלתות יפתחו תהיה נחוצה מוטיביציה גבוהה ויכולת חשיבה מהירה.

מרכיבים ביחד קבוצה מנצחת

ההפעלות האתגריות מספקות למשתתפים שלושה סוגי העצמה:
בתחום הרגשי – רכישת בטחון עצמי, מודעות עצמית, למידה משגיאות, קבלת חוקים ועוד.
בתחום החשיבתי – תכנון מהלכים, ראייה מרחבית, חשיבה אנליטית, זכרון ועוד.
בתחום החברתי– סובלנות, שיתוף פעולה, הקשבה, נתינה ועוד.

בסוף היום תנתן הזדמנות לתלמידים להשתתף בדיון פתוח על החשיבות וההנאה שבעבודת צוות והכרה בחשיבותו של כל אחד מהפרטים – שמרכיבים ביחד קבוצה מנצחת.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן