יום שיא במקווה ישראל

מתוודעים להיסטוריה דרך החוויה

רק לפני שבעים שנה, לא זמן רב במונחים היסטוריים, פעלו במדינתו מתיישבים חרוצים שהקדישו את ימיהם לאדמה ולאהבת המולדת והטבע. ביום פעילות יצירתי, מהנה ואקטיבי, תקבלו הזדמנות להציץ לחייהם של המתיישבים הראשונים ולספוג מערכיהם ומהמורשת שהשאירו מזווית חדשה, מחוץ לכותלי בית הספר.

פועלים יחד כחלוצים

כדי לספוג את ההיסטוריה ואת המאפיינים הייחודיים של התקופה, יש צורך בחוויה שזורה בהומור ואדרנלין! נתכנס באתר מקווה ישראל, כפר הנוער החקלאי הראשון בישראל, שנמצא בחולון. באווירה החלוצית של המקום, נחבוש כובע טמבל ונפתח בתחרות מגבשת.
בקבוצות נעבור בין תחנות, אותן יפעילו מדריכינו האנרגטיים, ובהן נקבל טעימה מחלקים שונים בתקופת ההקמה של מדינת ישראל.
ב-Escape Room, משחק חדר הבריחה הפופולארי, נעזור למתיישבים להגן על הישוב! נפצח צפנים ונפתור חידות מגוונות, בעזרתן נגן על הסליק, מחבוא הנשק של לוחמי "ההגנה". במשימת הניווט הדיגיטלי נעבור דרך נקודות ציון חשובות בבניית הישוב: השער ההיסטורי שנבנה לדרך ירושלים במאה ה-19, סדנת המכאניקה ששימשה להכנת כלי נשק ועוד נקודות ציון מרתקות.

נהנים היום באווירה של פעם

המתיישבים הראשונים פעלו על פי ערכים של שיתוף פעולה וערבות הדדית, אהבת האדם והטבע. בערכים אלו נשתמש כדי לצלוח את התחנות השונות ולנצח יחד במרוץ.
בתחנת משחק הזיכרון משתקף הגיוון התרבותי הקיים במדינה, ובו נלמד את התרומה של הכלת השונה לחברה שלנו. בתחנות נוספות נכיר את סמלי הישוב, ונלמד לשתף פעולה על מנת לשחזר את יישובי חומה ומגדל בעזרת בנייה בחבלים. נדמה את החיים בעת ההקמה בעזרת היכרות עם מעבר הצינורות, תהליך שאיבת המים מן הבורות והובלתם ליישוב.
כדי לספוג כמו שצריך את אווירת התקופה, נשב יחד במעגל מוזיקלי משירי אהבת המולדת, המזמן מפגש ויצירת קשר חברי ונעים בין המשתתפים.

זוכרים את המורשת

למקווה ישראל חשיבות היסטורית ותרבותית גבוהה, בשהייה בו נזכה לחזות בפסלים מן התקופה, מבנים עתיקים לשימור וצמחייה נדירה מתקופת קום המדינה.
ניתן לערוך את הפעילות בכל אתר מורשת בארץ הקרוב אליכם. מדריכינו המנוסים יקימו את התחנות הסוחפות, יזניקו את המרוץ ויעשירו את כל המשתתפים בידע ובתחושת שייכות לאדמה.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן