גשר הדברות

יום שיא לבתי ספר בנושא סובלנות

אנחנו מזמינים אתכם ליום הידברות שכולו הקשבה לאחר ולמידה משותפת. יום עיון שמטרתו לגשר בין שני העולמות הרחוקים למראית עין של הדתיים והחילוניים,  ומציאת הבסיס המשותף לשניהם תוך כדי למידה וקבלה של נקודות השוני.

הסדנאות ישלבו שיחה מעמיקה שתסייע למשתתפים להבין את נקודת המבט השונה משלהם, וגם פעילויות משותפות של משחקי מחשבה, אומץ ותחרויות שבהן כולן עובדים יחד כדי להשיג את המטרה המשותפת – ובדרך מגיעים לתובנות חדשות ולומדים את ערכה של עבודת צוות וסובלנות.

לא רק דיבורים

הפעילות היא מפגש בין בית הספר החילוני לבין בית הספר הדתי, ישיבה תיכונית או אולפנה. במפגש יתקיים לימוד מעמיק הבא מתוך דיאלוג ופתיחות. בפעילות האקטיבית מפגש בין אנשים שונים ודעות רבות למטרת פיתוח שיח של אחריות בחברה הישראלית.

באמצעות שיחה מעמיקה אפשר להגיע להבנה , הסכמה וחיבור – אבל דיאלוג אמיתי אפשר להשיג רק כשפועלים יחד לטובת אותה מטרה . לכן הכנו עבורכם יום מלא בפעילויות מרתקות מיוחדות בעלות אופי אתגרי ומגבש באמצעותם המשתתפים יחשפו לערכי הסובלנות והכבוד ההדדי. בזכות פעילויות העצמה מיוחדות יוכלו המשתתפים ללמוד הלכה למעשה את חשיבות שיתוף הפעולה וקבלת האחר.

כדי לבצע את המשימות בהצלחה המשתתפים יהיו חייבים לשלב כוחות ולפעול כקבוצה במשחקים שמשלבים תכנון וחשיבה אסטרטגית יחד עם עבודת צוות . תקשורת שאינה מילולית מהווה מבחן אמיתי ליכולת של כל אחד מהמשתתפים לתת אמון באחר ובוחנת את יכולת ההקשבה של חברי הקבוצה. המשתתפים יעברו בין תחנות שונות שבוחנות את יכולות הקבוצה במשחקי אומץ, מחשבה ומתקנים מיוחדים שדורשים שיתוף פעולה מלא מצד כולם.

דרך קשר העין יווצר קשר אמיתי ויבהיר שיש יותר מדרך אחת להדברות.

לומדים לחיות יחד

לקיים דיאלוג פתוח באווירה חופשית

הפעילות מתקיימת בשיתוף מרכז הרצוג שמציע לקהלים מגוונים ומעורבים בחברה הישראלית בית ללימוד יצירתי ופתוח של המקורות – תכניות לימוד והעשרה המשלבות בדרך יצירתית וחווייתית בין דיאלוג תרבותי ומעמיק עם תפיסות יהודיות וישראליות שונות לבין היכרות קרובה עם התרבות היהודית.

יחודו בדגש המיוחד הניתן לדיאלוג בין קבוצות שונות בחברה, וחיבורן יחד באמצעות לימוד באווירה נינוחה שמכבדת את המסורות והתרבויות השונות של כל אחד ואחת.

מטרת היום היא לקדם דיאלוג בין יחידים ובין קבוצות שונות בחברה הישראלית, תוך עמידה על המשותף ומבלי לטשטש את המפריד.

מוזמנים לקרוא בנוסף:

לקבלת הצעת מחיר
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן